blijf op de hoogte
ontdek ons op

ARCHIEF


zo 07.05.2017 # 15:00 # BOZAR, Kamermuziekzaal, Ravensteinstraat, 1000 Brussel
http://www.bozar.be/nl/activities/110862-het-collectief

Selectie en eigen instrumentatie uit ‘Die Kunst der Fuge’, J.S. BACH
Anamorphoses, J. SCHÖLLHORN

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, viool ::: Vincent Hepp, altviool ::: Martijn Vink, cello ::: Jonathan Focquaert, contrabas ::: Toon Fret, fluit ::: Julien Hervé, (bas)klarinet ::: Tomonori Takeda, (bas)klarinet ::: Bruce Richards, hoorn ::: Philippe Ranallo, trompet ::: Alain Pire, trombone ::: Pascal Rousseau, tuba ::: Philippe Thuriot, accordeon

Johannes Schöllhorn, dirigent


ma 22.05.2017 # 20 :00 # Festival SONIK, Théâtre de Cornouaille, 1, Esplanade F. Mitterrand, 29337 Quimper (F)
http://www.theatre-cornouaille.fr/component/flexicontent/item/551-bad-boys?Itemid=215

Pianotrio S.86, C. IVES
Sonatine n° 2 voor viool en piano W.131, G. ANTHEIL
Vox Balaenae, G.CRUMB
Vermount Counterpoint, S. REICH
Coming Together, F. RZEWSKI

Het Collectief ::: Marnix De Cat, recitant ::: Yannick Willox, geluidsingenieur


zo 28.05.2017 # 11:00 # CC De Ster Willebroek
Kasteel Bel-Air, Mechelsesteenweg 102, 2830 Blaasveld
http://ccdester.willebroek.be/nl/585/content/5562/brahms-martinu.html

Trio voor klarinet, cello en piano, J. BRAHMS
Sonatine voor klarinet en piano, B. MARTINU
Trio voor fluit, cello en piano, B. MARTINU

Thomas Dieltjens, piano ::: Julien Hervé, klarinet ::: Martijn Vink, cello ::: Toon Fret, fluit


vr 18.08.2017 # 12:15 # Festival Midis-Minimes Brussel (B)
http://www.midis-minimes.be/

Sonate voor 2 piano’s en percussie, B. BARTOK

Thomas Dieltjens, piano ::: Piet Kuijken, piano ::: Tom De Cock, percussie ::: Alexander Ponet, percussie


do 21.09.2017 # 20:15 # Muziekgebouw ’t IJ Amsterdam (NL)
https://www.muziekgebouw.nl/agenda/Concerten/6733/Het_Collectief/Pierrot_Lunaire/

Vier Stücke opus 5, A. BERG     
Verklärte Nacht, A. SCHOENBERG
Pierrrot lunaire, A. SCHOENBERG

Het Collectief ::: Marianne Pousseur, Sprechstimme ::: Reinbert de Leeuw, dirigent ::: Klaas Verpoest, video


za 23.09.2017 # 20:00 # Festival der Voorkempen Schilde (B)
http://www.festivaldervoorkempen.be

Sonate voor 2 piano’s en percussie, B. BARTOK
Contrasten, B. BARTOK
Sonate pour violon solo, B. BARTOK
Music for 3 Instruments, B. VAN CAMP

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, viool ::: Julien Hervé, klarinet ::: Piet Kuijken, piano ::: Tom De Cock, percussie ::: Alexander Ponet, percussie


zo 24.09.2017 # 11:00 # KPSK Kasteel Cortewalle Beveren-Waas (B)
https://www.tervesten.be

Podhaka, L. JANECEK
Vier Stücke opus 5, A. BERG     
Trio voor klarinet, cello en piano, J. BRAHMS
AER, B. FURRER

Thomas Dieltjens, piano ::: Julien Hervé, klarinet ::: Martijn Vink, cello


za 14.10.2017 # 20:00 # Espace Senghor Etterbeek (B)
http://www.senghor.be

Crippled Symmetry, M. FELDMAN

Thomas Dieltjens, piano & celesta ::: Toon Fret, fluit ::: Tom De Cock, percussie :::  Klaas Verpoest, video


za 21.10.2017 # NTB # TRANSIT Festival Leuven (B)
http://www.festival2021.be

NN, R. ZUIDAM (wereldpremière)
Music for 3 Instruments, B. VAN CAMP
AER, B. FURRER

Het Collectief ::: Katrien Baerts, soprano


za 04.11.2017 # 20:00 # BOZAR – Les Brigittines Brussel (B)
http://www.bozar.be/nl/activities/124719-het-collectief

Ragtime for 11 Instruments, I. STRAVINSKY
TemA, H. LACHENMANN
Sonata Erotica, E. SCHULHOFF
Serenade, A. SCHNITTKE
Rapsodie nègre, F. POULENC
Musique d’ameublement, E. SATIE
Pavan Nr 2 after Purcell, P.M. DAVIES
Karawane, H. BALL

Het Collectief & co ::: NN, soprano


vr 10.11.2017 # 20:30 # November Music Festival Den Bosch (NL)
http://novembermusic.net/programma/het-collectief-katrien-baerts

NN, R. ZUIDAM (wereldpremière)
Music for 3 Instruments, B. VAN CAMP
AER, B. FURRER

Het Collectief ::: Katrien Baerts, soprano


za 16.12.2017 # 20:00 # Musis Parkzaal Arnhem (NL)
https://www.arnhemsepodia.nl/programma/Klassiek/Klassiek/?p=3#modal=/programma/4540/Meesterstukken_van_Schonberg_Messiaen/Reinbert_de_Leeuw_Het_Collectief/
Pierrot lunaire, A. SCHÖNBERG
Quatuor pour la fin du temps, I. MESSIAEN

Het Collectief ::: Marianne Pousseur, Sprechstimme ::: Reinbert de Leeuw, dirigent ::: Klaas Verpoest, video


di 16.01.2018 # 12:00 # International Valetta Baroque Festival La Valetta (MALTA)
http://vallettabaroquefestival.com.mt/index.php/programme

Ein musikalisches Opfer ‘revisited’ , J.S. BACH

Het Collectief


za 20.01.2018 # 20:15 # Sint-Pieterskerk Leut (CC Maasmechelen) (B)
http://www.ccmaasmechelen.be/site/

‘Die Kunst der Fuge’, een anamorfose

Selectie uit ‘Die Kunst der Fuge’, J.S. BACH
Anamorphoses, J. SCHOELLHORN

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, viool ::: Vincent Hepp, alto ::: Martijn Vink, cello ::: Jonathan Focquaert, contrabas ::: Toon Fret, fluit ::: Julien Hervé, (bas)klarinet & bassetklarinet ::: Tomonori Takeda, (bas)klarinet ::: Bruce Richards, hoorn::: Philippe Ranallo, trompet ::: Alain Pire, trombone ::: Pascal Rousseau, tuba ::: Philippe Thuriot, accordeon ::: Johannes Schöllhorn, dirigent


zon 04.02.2018 # 11:00 # CC Hasselt (B)
https://www.ccha.be/home/

Pianokwartet, G. MAHLER
Verklärte Nacht, A. SCHOENBERG
Suite Opus 23, E. KORNGOLD

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, viool ::: Vincent Hepp, viool & altviool ::: Martijn Vink, cello


ma 26.02.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # Concertgebouw Bruges (B)
https://www.concertgebouw.be/nl/#modalOpen

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in samenwerking met MUSICA


di 27.02.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # Concertgebouw Brugge (B)
https://www.concertgebouw.be/nl/#modalOpen

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in samenwerking met MUSICA


do 01.03.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # Concertgebouw Bruges (B)
https://www.concertgebouw.be/nl/#modalOpen

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in samenwerking met MUSICA


do 08.03.2018 # 20:00 # CC Ter Dilft Bornem - Kasteel d’Ursel Hingene (B)
http://www.terdilft.be/nieuwsdetail/889/seizoen-2017-2018

Pianokwartet, G. MAHLER
Verklärte Nacht, A. SCHOENBERG
Suite Opus 23, E. KORNGOLD

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, violon ::: Vincent Hepp, violon & alto ::: Martijn Vink, violoncelle


vr 09.03.2018 # 20:00 # CC Strombeek - Sacristie Abdijkerk Grimbergen (B)
http://www.ccstrombeek.be/index.php/nl/news/162/programma-seizoen-2017-2018-binnenkort-online

Pianokwartet, G. MAHLER
Verklärte Nacht, A. SCHOENBERG
Suite Opus 23, E. KORNGOLD

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, viool ::: Vincent Hepp, viool & altviool::: Martijn Vink, cello


ma 26.03.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # deSingel Antwerpen (B)
https://desingel.be/nl/programma/muziek/eersteklasconcerten-2018-een-interactief-belevingsparcours-voor-kinderen-van-het-eerste-leerjaar?id=a0Jb000001wOHkrEAG

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in samenwerking met MUSICA


di 27.03.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # deSingel Antwerpen (B)
https://desingel.be/nl/programma/muziek/eersteklasconcerten-2018-een-interactief-belevingsparcours-voor-kinderen-van-het-eerste-leerjaar?id=a0Jb000001wOHkrEAG

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in samenwerking met MUSICA


do 29.03.2018  # 12:30 # Concerts du Midi Liège (B)
http://midiliege.be

Suite uit ‘L’Histoire du Soldat’, I. STRAVINSKI
Prélude à l’après-midi d’un faune (arr. T. Mulleman), C. DEBUSSY
Kammersymphonie Opus 9 (arr. A. WEBERN), A. SCHÖNBERG

Het Collectief


ven 13.04.2018  # 18:00 # BRIDGES Festival – Konzerthaus Wien (A)
https://www.konzerthaus.at/konzert/eventid/54886

Lagrein, J.M. STAUD
Space Factory VI, A. FUENTES
Omaggio, A. FUENTES
AER, B. FURRER
Kammersymphonie Opus 9 (arr. A. Webern), A. SCHOENBERG

Het Collectief ::: Yannick Willox, geluidsingenieur


wo 25.04.2018  # 20:00 # KORTRIJK festival (B)
http://wildewesten.be/nl/festival/festival-van-vlaanderen-kortrijk-2017

NoaNoa, K. SAARIAHO
Garrigue, T. MURAIL
Lagrein, J. STAUD
AER, B. FURRER
De toutes fleurs, G. DE MACHAUT

Het Collectief & co


za 02.06.2018 # 20:00 # De Bijloke Gent (B)
http://www.bijloke.be/programma/315/Spectralisme/HET_COLLECTIEF/

Fluxus-static friction, F. D’HAENE
Vortex temporum, G. GRISEY

Het Collectief ::: Vincent Hepp, altviool ::: Robin Engelen, dirigent